top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraHonorata Wieczorek

5 SPRAW O KTÓRYCH MUSISZ WIEDZIEĆ ZANIM ZAMÓWISZ DEKORACJE NA TWÓJ ŚLUB

Zaktualizowano: 5 gru 2020

W szale przygotowań przed Wielkim Dniem przeglądasz setki stron internetowych, wertujesz pisma o ślubie, czytasz posty na grupach ślubnych.

Już właściwie wiedziałaś czego chcesz ale z czasem wizja zaczyna się mocno rozrastać i zaczynasz gubić się w natłoku propozycji.

Chcesz ogarnąć sprawę dekoracji? Uporządkujemy ten chaos w 5 punktach.


5 spraw o których musisz wiedzieć zanim zamówisz dekoracje na slub
5 spraw o których musisz wiedzieć zanim zamówisz dekoracje na slub

1. Jakim budżetem na dekoracje dysponujesz?


Tak zaczniemy od tej najmniej romantycznej strony. Budżet to nie sprawa drugorzędna to po prostu podstawa snucia wizji o kwiatowych ścianach i dywanach. Chyba że masz to szczęście mieć budżet z gumy wtedy od razu przejdź do kolejnego punktu nie zawracaj sobie takimi przyziemnymi drobiazgami swojej ślicznej główki.

Często na pytanie o budżet na dekoracje Młoda Para odpowiada zdziwiona "my nie wiemy, nie znamy się na tym..." A kto ma wiedzieć jak nie Wy? W budżecie wesela chyba zaplanowaliście punkt pt. "dekoracje"?

Boisz się że budżet będzie za mały? Prawdopodobnie owszem tak będzie... nie oszukujmy się to nie są banalnie tanie dodatki. Jeśli jednak florysta będzie znał te kwotę na samym początku pomoże dopasować wszystkie drobiazgi w taki sposób żeby Twoja wizja została zrealizowana. Nie będziesz tracić czasu i energii na omawianie szczegółów wizji za 30 tys. zł kiedy Twój budżet na dekoracje kończy się w okolicy 3 tys.

2. Jaki styl i kolor jest tym wymarzonym?

Kolor przewodni to nie kolor ściany na weselnej sali ani barwa ślicznego garbusa wujka Kazia, który zawiezie Was do kościoła. Kolor Twojego ślubu to kolor Twoich marzeń, to kolor w jakim chcesz widzieć twój bukiet ślubny i dodatki w dekoracji kościoła i sali.

Czy ten Twój wymarzony kolor pasuje do całości? Nie wiesz i nie musisz wiedzieć bo kiedy zasiądziesz do rozmowy to florysta pomoże ustalić jak intensywny odcień tego wymarzonego koloru będzie dobrze wyglądał w Twoim bukiecie a jaki na sali... czy dokładnie wszystko co się da musi być w tym kolorze czy wystarczą drobne akcenty.

Ty po prostu musisz wiedzieć o czym marzysz i tyle, resztą zajmuje się florysta.

ps. jeśli marzysz o dwu czy trzech kolorach i dręczy cię wątpliwość co wybrać to właśnie florysta pomoże zgrać wszystko tak że być może uda się zrealizować wszystkie kolorystyczne "zachcianki" :-)

3. Co konkretnie chcesz dekorować?

Tak wiem brzmi to trochę absurdalnie bo przecież wiadomo że kościół i salę. Problem w tym że w obu miejscach (i nie tylko) tych dekoracji i sposobów dekorowania jest po prostu ogromnie dużo. Do tego we wszystkich możliwych konfiguracjach i niezliczonej ilości zestawień.

Zdecyduj czy zależy Ci na dekoracji nawy głównej i skromniejszych kompozycjach na ołtarzach czy wręcz przeciwnie. Czy na sali zależy Ci na dekoracji stołu głównego czy na dekoracji serwetek, pokrowcach, kokardach, prezencikach, winietkach, świecach itd. itp. Po prostu zdecyduj na czy zależy Ci wyjątkowo mocno a gdzie jesteś w stanie nieco zaoszczędzić.

Nie trzeba oczywiście mówić o tak oczywistych informacjach jak liczba gości, rodzaj stołów i ich ustawienie?

4. Sprawdź czym już dysponujesz

Często kiedy zaczynamy ustalać szczegóły dekoracji okazuje się że Młoda Para nie wie co dokładnie oferuje sala na której odbędzie się przyjęcie. Dobrze jest dopytać na sali co obejmuje oferta którą wykupiliście. Często sala poza obrusami i serwetkami dysponuje również świecznikami czy dużym LOVE czy gotowym zestawem szkła na słodki stół.

Użycie tych elementów mocno odciąży budżet na dekoracje ale warto wiedzieć jak wyglądają tego rodzaju dodatki i czy będą pasowały do Waszej wizji.

5. Zdecyduj co chcesz wykonać samodzielnie

Często na początku przygotowań Panna Młoda deklaruje wykonanie wielu dodatków i nawet już poczyniła spore zakupy ozdobnych papierów, tabliczek, wstążek itp. Z czasem okazuje się że wykonanie 150 maleńkich prezencików zajmuje zdecydowanie zbyt wiele czasu i zaczyna się nerwowe poszukiwanie gotowych elementów... a materiały do ich wykonania pozostają niewykorzystane.

Przemyśl ile czasu możesz poświęcić na wykonanie dodatków i wykonaj tylko te które sprawią Ci radość a nie doprowadzą do frustracji przed uroczystością.
Czy dręczą Cię jeszcze jakieś pytania?

Napisz do nas postaramy się napisać kolejny Poradnik


📩 dekofloris@gmail.com

www.facebook.com/dekofloris/7 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page